E-Posta Pazarlama

E-Posta Pazarlama

Dijital pazarlama yöntemlerinden birisini ifade eden e-posta pazarlama, sadık bir kitle oluşturmak için kullanılması gereken kanallar içerisinde yer alıyor. Organik trafikten sonra geri dönüşümün en yüksek olduğu pazarlama modeli e-posta pazarlamadır. Bunun verimli ve etkin bir şekilde kullanılabilmesi için doğru bir planlama yapılmalıdır. E-mail listesinin oluşturulması, e-posta pazarlamasına özel kampanyaların planlanması, kullanıcılara özel kampanya çalışmaları, markanın hatırlanması için gereklidir. 

E-posta pazarlama çalışmalarından yüksek oranda geri bildirimler alınabilir. Ancak iyi bir pazarlama stratejisinin oluşturulması lazımdır. E-mail listesinin mevzuata uygun şekilde oluşturulması, abonelikten çıkma hakkına saygı duyulması, SPAM oluşturmayacak şekilde posta iletilerini planlamak gerekiyor. E-posta pazarlamasından gönderilecek iletilerin zamanlaması önemlidir. Deneme yanılma yöntemiyle en uygun posta iletisi gönderim gün ve saatinin belirlenmelidir. 

Etkili başlık ve mesajın önemi 
E-posta pazarlamasını başarılı kılan hususlar arasında etkili başlık oluşturulması önem arz ediyor. Gerek e-posta içeriğindeki estetiğin ve mesajın konumu, gerekse de, başlığın kişiselleştirilmesini sağlayıcı e-posta yazılımların kullanılması e-posta pazarlamadan alınacak geri dönüşüm oranını doğrudan etkiliyor. Sadık bir kitle sahibi olmak, farklı trafik kanalı olan e-postanın site kalitesine etkisini sağlamak için e-posta pazarlama stratejisini hemen belirlemelisiniz. 

E-posta pazarlama konusunda uzman ekiple birlikte markanız için en ideal pazarlama stratejisine yer veriliyor. Öncelikle, e-posta pazarlaması hedefleri belirleniyor. Belirlenen hedeflerin en kısa süre içerisinde gerçekleşmesi için yol haritası hazırlanıyor. Daha sonra, başta mevcut site kullanıcılarını mail listesine kaydedebilmek adına strateji izleniyor. Bunu, potansiyel hedef kitlenin mail listesine katılmalarını sağlayacak çalışmalar takip ediyor. 

Uzman ekibimiz tarafından detaylı bir planlama çalışmasıyla etkin ve verimli e-mail pazarlama senaryosunun hedefleri bulunuyor. Hedefleri, sadık kitle ve müşteri kazanma çalışmaları oluşturuyor. Bu hedefleri yakalayan firmaların organik sonuçlarda yaşadıkları dalgalanmalardan çok daha az etkilendiklerini ifade edebiliriz. Organik dalgalanmalardan dolayı yaşanma ihtimali olan düşük satış açığı e-posta pazarlamayla her zaman kapatılabiliyor.


Dijital Medya


web site tasarımı

Web Site Tasarımı

web site yazılımı

Web Site Yazılımı

e-ticaret yazılımı

E-Ticaret Yazılımı

pr

PrSosyal Medya İçerik Yönetimi

Sosyal Medya İçerik Yönetimi